Smak kawy - od czego zależy?

Smak kawy - od czego zależy?

Dla wielu osób kawa jest obowiązkowym punktem dnia. Pita po to, aby się rozbudzić i efektywniej pracować lub po prostu z czystego przyzwyczajenia. Czy jednak większość tych osób zauważa to, że w zależności od wielu czynników, smak kawy może być różny?

Czekolada - wyjątkowa słodka przekąska

Czekolada - wyjątkowa słodka przekąska

Czy istnieje ktoś, kto nie lubi czekolady? Czekolada to wspaniały smak, przyjemna konsystencja oraz aromat wielu osobom kojarzący się z dzieciństwem. Jednak czy czekolada to wyłącznie słodka przekąska?

Najczęstsze mity na temat herbaty

Najczęstsze mity na temat herbaty

Herbata jest napojem znanym od pokoleń, ceniona jest za swój smak, aromat oraz właściwości. Za ojczyznę tego napoju oficjalnie uważa się Chiny, ponieważ jako pierwsi opisali jej właściwości oraz smak szacuje się, że miało to miejsce około 5 tysięcy lat temu.

Jak kawa wpływa na skórę?

Jak kawa wpływa na skórę?

Obecnie uchodzi za jedną z najpopularniejszych używek i jedno z najczęściej stosowanych źródeł kofeiny. Brazylia będąca największym producentem kawy, eksportuje rocznie 2,44 milionów ton ziaren. Od lat kawa wykorzystywana jest również w kosmetyce.

Prezent dla miłośnika kawy

Prezent dla miłośnika kawy

Wypicie dobrej kawy to warunek konieczny udanego początku dnia dla wielu osób. Samo parzenie ma charakter rytuału, a doskonały smak, aromat oraz lekka oleistość napoju należą do największych przyjemności.

Kawa przed treningiem

Kawa przed treningiem

Potencjał energetyczny kawy jest powszechnie znany. Jej aromat towarzyszy nam na ogół każdego dnia. Dobrze wiemy, że kofeina zawarta w tym napoju wpływa pobudzająco na nasz organizm. A jakie ma to znaczenie jeśli chodzi o sport i wysiłek fizyczny?