Kawa mocha

Kawa mocha

Kawa to jeden z ulubionych napojów ludzi, który spożywany jest właściwie codziennie, w różnych konfiguracjach smakowych, zarówno na zimno, jak i na ciepło. Stanowi także doskonały dodatek do wielu dań oraz ciast.

Herbata rozgrzewająca

Herbata rozgrzewająca

Trwający obecnie sezon ferii sprzyja wyjazdom na narty oraz innym aktywnościom na zewnątrz. Długie przebywanie w niskiej temperaturze doprowadza jednak do wychłodzenia organizmu. Zatem po powrocie ze stoku lub pieszej wycieczki organizm należy rozgrzać od środka.

Różnica między cappuccino a latte

Różnica między cappuccino a latte

Według badań CBOS, aromatyczna kawa stanowi istotny element diety 80 % dorosłych Polaków. Roczne spożycie kawy w Polsce wynosi średnio 500 filiżanek na osobę! Po jaką kawę sięgają Polacy -  czarną, latte, cappuccino?

Jak przygotować lepszą kawę?

Jak przygotować lepszą kawę?

Prawdziwy smakosz kawy z pewnością wie jak przyrządzić swój ulubiony napój, aby był smaczny i aromatyczny. Jednak, aby osiągnąć najlepszy możliwy rezultat warto pamiętać o detalach, które wydobędą z kawy to, co najlepsze.

Jak kofeina wpływa na mózg?

Jak kofeina wpływa na mózg?

Rozpoczynanie dnia od filiżanki małej czarnej to popularny zwyczaj wielu ludzi. Wymagający tryb życia związany z licznymi obowiązkami w pracy, w szkole czy na uczelni...

Herbata a zdrowie

Herbata a zdrowie

Herbata to naturalny napar, znany i towarzyszący ludzkości od tysięcy lat. Statystyki dowodzą, że bardziej popularnym napojem od herbaty, jaka wytwarzana jest z krzewu herbacianego