Jak kawa wpływa na skórę?

Jak kawa wpływa na skórę?

Obecnie uchodzi za jedną z najpopularniejszych używek i jedno z najczęściej stosowanych źródeł kofeiny. Brazylia będąca największym producentem kawy, eksportuje rocznie 2,44 milionów ton ziaren. Od lat kawa wykorzystywana jest również w kosmetyce.

Prezent dla miłośnika kawy

Prezent dla miłośnika kawy

Wypicie dobrej kawy to warunek konieczny udanego początku dnia dla wielu osób. Samo parzenie ma charakter rytuału, a doskonały smak, aromat oraz lekka oleistość napoju należą do największych przyjemności.

Kawa przed treningiem

Kawa przed treningiem

Potencjał energetyczny kawy jest powszechnie znany. Jej aromat towarzyszy nam na ogół każdego dnia. Dobrze wiemy, że kofeina zawarta w tym napoju wpływa pobudzająco na nasz organizm. A jakie ma to znaczenie jeśli chodzi o sport i wysiłek fizyczny?

Co na przekąskę?

Co na przekąskę?

Zdrowy tryb życia jest obecnie bardzo na czasie. To bardzo dobra informacja, ponieważ większa świadomość w kwestii wyborów żywieniowych sprawia, że ludzie są zdrowsi, mają więcej energii i po prostu czują się lepiej.

Jak poprawić atmosferę w pracy?

Jak poprawić atmosferę w pracy?

Obecna sytuacja na rynku pracy znacząco się zmieniła. Jeszcze kilka lat temu o dobrą i satysfakcjonującą ofertę pracy było naprawdę trudno. Dziś to "praca szuka człowieka", ale zdobycie dobrego pracownika to nie wszystko.

Kawa z alkoholem

Kawa z alkoholem

Polska tradycja parzenia kawy jest wyjątkowo uboga i w typowym gospodarstwie domowym sprowadza się do zalewania kawy mielonej lub rozpuszczalnej wrzącą wodą.