Mariaż tradycji z nowoczesnością - kawiarka

Współczesne kawiarki to doskonałe urządzenia dla tych, którzy pragną dobrze przyrządzonej kawy wysokiej jakości, ale są niechętne zaopatrywaniu się w tym celu w rozbudowane i dość kosztowne ekspresy. Zaletą kawiarek jest ich różnorodność - na rynku dostępne są produkty w szerokiej palecie kolorów, przez co można je łatwiej dopasować do barw w otaczającym ją pomieszczeniu.

Wybór w warstwie wizualnej jest nie mniej bogaty - efektowne kawiarki w stylu retro, a także te utrzymane w estetyce nowoczesnych sprzętów kuchennych, wzbogacą swoim wyglądem każde wnętrze.

Równie istotne są kwestie praktyczne, takie jak pojemność naczynia. Kawiarki różnią się pod tym względem znacząco, ponieważ spotkać można zarówno takie, w których możliwe jest przygotowanie jednego espresso, ale też większe modele o pojemności jednego litra, a nawet więcej. Kawiarka to znakomity pomysł na prezent dla kawoszy, który rozwiązuje problematyczną kwestię parzenia wyśmienitego napoju w niezbyt sprzyjających warunkach.

Nie tylko kawiarki - przenośne ekspresy i zaparzacze do kawy

prezent-2

Prosty w obsłudze i szybki w działaniu - taki właśnie powinien być zaparzacz do kawy. Wśród dostępnych modeli dominują te wykonane z aluminium, stali lub szkła, czyli materiałów odpornych na czynniki termiczne. Zaparzacz z tłokiem i dobrej jakości kawa to najkrótsza droga do uzyskania satysfakcjonującego smaku i aromatu napoju. Przygotowanie w większości urządzeń sprowadza się do zalania kawy wrzątkiem, która następnie zostaje oddzielona od płynu, dzięki czemu w szklance lub filiżance nie będą znajdowały się fusy. Krótki czas parzenia to duża zaleta zaparzaczy, które również występują w wielu odmiennych kształtach i wielkości, które ułatwiają dopasowanie kupowanego produktu do indywidualnych potrzeb.

Kapitalnym gadżetem dla miłośnika kawy będzie również przenośny ekspres. Jest to rewelacyjny upominek dla osób, które często przebywają w podróży i potrzebują wzmocnić się ulubionym naparem w dowolnie wybranym momencie.

Mobilny mini ekspress do kawy to kompaktowe i lekkie urządzenie, a w związku z tym bez problemu można je zabrać z sobą w każdych warunkach. Nowoczesne urządzenia przygotowują napój pod ciśnieniem, którego moc ustala manualnie użytkownik - wielostopniowa skala umożliwia dostosowanie intensywności kawy do aktualnej potrzeby pobudzenia organizmu do działania.

Świetnej jakości kawa zawsze pod ręką? To już nie tylko marzenie, lecz codzienność licznych użytkowników miniespresso. Rozpatrując różne warianty prezentów dla kawoszy - naprawdę warto rozważyć i tę propozycję.

Efektowny młynek do kawy

prezent-3Od setek lat przygotowanie naparu poprzedzone jest mieleniem palonych ziaren kawy. Nowoczesne ekspresy i pozostałe alternatywy nie wyparły całkowicie młynków z użycia, a wręcz przeciwnie - ponownie wracają one do łask.

Wielu kawoszy szybko dochodzi do wniosku, że rytuał parzenia kawy bez etapu mielenia ziaren nie jest pełen. Mówi się, iż jemy i pijemy także oczami, a w przypadku kawy dochodzi do tego cała otoczka procesu przygotowania i współpraca większej liczby zmysłów.

Dostępne na rynku są modele ręczne i automatyczne, żarnowe i nożowe. Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę, iż w codziennym użytku lepiej sprawdzają się żarna, gdyż młynki z ostrzami mają tendencję do nadmiernego nagrzewania się i nierównego cięcia ziaren, a to z kolei może mieć negatywny wpływ na finalny smak naparu.

Atrakcyjny wizualnie i prawidłowo funkcjonujący młynek to sprzęt pożądany w kuchni każdego szanującego się kawosza. Urządzenie to przyda się w równym stopniu posiadaczom zaparzaczy, ekspresów, jak i kawiarek.

Upominki, które uszczęśliwią każdego kawosza

Wielki budżet i gabaryty prezentu nie są warunkiem koniecznym - drobny, acz trafiony upominek przyniesie równie dużą radość obdarowanej osobie. Przegląd pomysłów na prezent dla miłośników kawy warto rozszerzyć o propozycje pozornie oczywiste, lecz nierzadko umykające uwadze w chwili wyboru, takich jak np.:

Spieniacz do mleka

Idealny gadżet dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez odpowiednio przygotowanego cappuccino czy caffe latte. Spieniacz znacząco rozszerza liczbę wariantów przygotowania kawy, a modele wyposażone w pojemnik ułatwiają tworzenie na powierzchni pianki efektownych wzorów, z których słyną najlepsi bariści.

Ozdobny słoik

Przechowywanie palonych ziaren kawy w oryginalnym opakowaniu schowanym w szafce to nie jest najlepszy pomysł. Atrakcyjny wizualnie słoik (ewentualnie puszka) na kawę wzbogaci aranżacyjnie każdą kuchnię. Przedmioty służące do przechowywania należą do tych, o których zapomina się najczęściej, dlatego też w zasadzie zakup ten będzie zawsze trafionym prezentem.

Torebka dobrej kawy

Który kawosz pogardzi dostawą aromatycznych ziaren wysokiej jakości? Prawdopodobnie żaden. Ostatnią, ale wcale nie najmniej istotną propozycją jest właśnie ta, pozornie najprostsza. Podarowanie miłośnikowi kawy opakowanie świeżo mielonych ziaren o smaku amaretto, adwokatu, cynamonu, orzechów czy wanilii może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zaletą tego pomysłu jest to, iż upominek tego rodzaju można cyklicznie ponawiać, za każdym razem zaskakiwać doborem nowego, albo też ulubionego smaku.