Zobacz również


Obiekty hotelowe jak i cała branża HORECA nieustannie dąży do poprawy jakości świadczonych usług. Automaty vendingowe stanowią jeden ze sposobów wzbogaacenia oferty hoteli oraz innych obiektów noclegowych.

Możliwości automatów vendingowych

Automaty vendingowe pozwalają na całkowitą samoobsługę. Dzięki odpowiednim systemom jest to bezpieczna procedura płatności gotówkowej lub kartą, a towar jest bez przeszkód i uszkodzeń wydawany klientowi.

Asortymentem mogą być nie tylko ciepłe i zimne napoje, czy słodycze, ale także wszelka żywność, gotowe produkty, również chłodzone. Istnieje również możliwość zaopatrzenia w automaty z produktami BHP lub przystosowane do użytku toaletowego. Istnieje możliwość komponowania kilku automatów vendingowych w jeden spójny i estetyczny ciąg, zwany ścianą vendingową.

Zalety dla hotelu i hostelu

Automatów vendingowy w hotelu i hostelu pozwala nie tylko urozmaicić ofertę, ale również zyskać alternatywne rozwiązania. Dzięki temu nie traci się potencjalnego zarobku kiedy restauracje hotelowe są zamknięte ze względu na wczesną bądź późną porę lub kiedy klient się spieszy i nie ma czasu tradycyjny zakup produktu.

Automaty vendingowe mogą stać w każdym miejscu, a dzięki designerskim rozwiązaniom, świetnie komponują się z resztą wystroju. Dzięki różnym rozmiarom maszyn można je umieścić nawet w małych hostelach, a jeśli jest taka potrzeba to również bezpośrednio w apartamentach. Natomiast do holów lub na tarasy, idealnie nadadzą się duże wersje urządzeń, zaopatrzone w większą ilość produktów.

Również w recepcji lub sali konferencyjnej, automat vendingowy jest praktycznym dodatkiem. Szeroki wybór asortymentu, daje możliwość serwowania produktów niewystępujących w restauracji. W przypadku niektórych hosteli, gdzie nie ma wystarczająco miejsca na ulokowanie kuchni i restauracji, automat vendingowy może być jedynym sposobem zaoferowania produktów spożywczych. Proces uzupełniania maszyn jest szybki i w pełni kontrolowany przez specjalistów.

Korzyści dla klientów

Przede wszystkim czas. Dzięki automatom vendingowym można dokonać szybkiego i łatwego zakupu. Dostęp do nich jest bardzo doceniany, szczególnie w niestandardowych godzinach kiedy restauracje i sklepy są zamknięte. Istotną rolę odgrywa również prywatność oraz unikanie kolejek sklepowych. Płatności gotówką i kartą, pozwalają na bezproblemowe finansowanie transakcji.

Rodzaje automatów vendingowych

Istnieje wiele rodzajów automatów vendingowych, dostosowanych do różnych potrzeb. Wśród nich znaleźć można popularne typy maszyn, takie jak:

Automaty z kawą i ciepłymi napojami - jedne z najpopularniejszych, głównie ze względu na popularność kawy wśród konsumentów, ale również dzięki serwowaniu wielu innych gorących napojów.

Automaty z jedzeniem i przekąskami - serwujące przede wszystkim przekąski i kanapki, często również szybkie dania.

Automaty ze słodyczami - bardzo popularne, nie tylko wśród najmłodszych. Pozwalają na bardzo duży wybór słodyczy najróżniejszego typu.

Automaty z zimnymi napojami - również jeden z najpopularniejszych. Dzięki systemom chłodzenia pozwala na utrzymywanie niskiej temperatury napojów, szczególnie doceniane latem.

Automaty z ciepłymi posiłkami - pozwalają nie tylko na zakup dań szybkich, ale również na bardziej zaawansowane potrawy. Istnieją również wersje utrzymujące długo ciepło jedzenia.

Ekspresy do kawy - nastawione przede wszystkim na serwowanie kawy przy jednoczesnym zminimalizowaniu zajmowanej przestrzeni.

Dystrybutory do wody - idealnie sprawdza się jako źródło wody dostępne od ręki. Bardzo doceniane między innymi w salach konferencyjnych.

Automaty BHP - znajdują zastosowanie również w hotelach i hostelach, mogą dawać dostęp do maseczek, żelów antybakteryjnych lub rękawiczek jednorazowych.

Automaty toaletowe - zawierają produkty higieniczne oraz pierwszej pomocy.

Duży wybór wśród automatów vendingowych pozwala na dopasowanie również pod kątem stylu maszyn, tak by współgrały z aranżacją hotelu lub hostelu, oraz w pełni wykorzystywały możliwości architektury budynku.

Wybór odpowiednich automatów sprzedających

Rozwiązań, jakie dają automaty vendingowe jest bardzo dużo. Większe hotele mające możliwość wstawienia dużych maszyn, mogą się zdecydować na ścianę vendingową, natomiast małe hostele wymagać będą dużej funkcjonalności przy małych powierzchniach. Oferta naszej firmy daje szeroki dostęp do asortymentu automatów vendingowych, lecz sam wybór może być czasami niełatwy.

Zapraszamy do kontaktu - nasi doradcy z przyjemnością pomogą w dobraniu najlepszych rozwiązań. Autmat vendingowy pomaga w maksymalizacji i praktycznym wykorzystaniu architektury hotelu lub hostelu.