Zobacz również


Automaty ze zdrową żywnością to ogromna wartość dodana w każdej firmie. Zdrowe przekąski są coraz częściej poszukiwane przez pracowników firm produkcyjnych, magazynów oraz osób zatrudnionych w biurze.

Zdrowa przekąska, czyli jaka?

Szybkie zaspokojenie głodu i chęć zjedzenia zdrowej przekąski często nie idą w parze. Najczęstszym utrudnieniem jest nie tylko dostęp do produktów, ale także wiedza. Kiedy zatem mamy odczynienia ze zdrową przekąską…?

Po pierwsze… kalorie

Zdrowa przekąska, którą spożywamy w ciągu dnia powinna mieć od 150 do 250 kalorii. Warto zatem zapoznać się nieco wnikliwiej z informacjami na etykiecie każdego produktu. Pamiętać należy, że czasem niewielka przekąska może być bardzo kaloryczna.

Błonnik i białko

Zawartość białka i błonnika w przekąsce ma ogromne znaczenie, nie tylko z punktu widzenia odżywczego, ale również odczucia sytości.

Wybierając produkty, zawierające około 3 gramów błonnika i 5 gramów białka na porcję trafiamy w sedno. Bardzo odżywczy błonnik i białko stanowią cenne paliwo dla organizmu, na resztę dnia. Składniki te również sycą organizm na dłużej i powodują późniejsze wystąpienie uczucia głodu.

Tłuszcz

Przy standardowej diecie, spożywając przekąski zalecane jest unikanie produktów zwierających więcej niż 12 gram tłuszczu na jedną porcję.

Spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczy nasyconych może powodować podniesienie poziomu tzw. „złego cholesterolu” i zwiększyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu.

Zdrowe i pożywne przekąski dla dzieci

Około 28% dziennej ilości kalorii i 39% cukru w codzienne diecie dziecka pochodzi właśnie z przekąsek. Ponieważ dzieci spożywają sporą ilość przekąsek, warto zadbać o odpowiedni rodzaj i jakość produktów.

Udostępnienie dziecku zdrowej i smacznej przekąski to najlepszy sposób na ograniczenie spożycia chipsów czy słodkich batoników. Oto kilka pomysłów zdrowych przekąsek dla dzieci:

  • suszone wiśnie i płatki zbożowe
  • orzeszki ziemne
  • jogurt, muesli i truskawki
  • jabłko w plastrach lub suszone
  • banan z masłem orzechowym
  • mus jabłkowy z krakersem
  • paluszki serowe
  • popcorn
  • orzechy i suszone owoce
  • ciasteczka owsiane i mleko

Zdrowa przekąska do kawy

kawa-przekaska

Wybór zdrowej przekąski do kawy jest dość trudnym zadaniem. Niestety większość przekąsek spożywana przy codziennej „kawce”, nie należy do zdrowych.

Spożywając przekąskę przy kawie, w sposób szczegóły unikać należy produktów o wysokiej zawartości tłuszczu i sodu. Należy skupić się przede wszystkim na tym aby przekąska obfitowała w witaminy i minerały takiej jak wspomniany błonnik czy białko.

Owoce i orzechy. To zdecydowanie jedna z najlepszych opcji jaką można wybrać na przekąskę do kawy. Tego rodzaju przekąska jest nie tylko bardzo odżywcza i sycąca, łatwa w przygotowaniu i spożyciu, ale również zaspokaja pragnienie słodkości.

Czekoladowe batoniki to o wiele mniej zdrowy wybór.

Zdrowa przekąska w automacie

Firma Gutmat dostarcza automaty sprzedające ze zdrową żywnością do firm, miejsc użyteczności publicznej oraz szkół. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają nam w sposób bardzo elastyczny dopasować asortyment automatu, do potrzeb konkretnego miejsca lub pracowników.

 

pakietki zdrowa żywność, zdrowe przekąski, zdrowa przekąska dla dziecka, zdrowa przekąska do kawy, vending dla firm, maszyny sprzedające dla szkół