Czym są automaty sprzedające?

Automaty sprzedające – zwane również automatami vendingowymi – to samoobsługowe maszyny wyposażane w najróżniejsze kategorie produktów – od napojów, przez przekąski i słodycze, skończywszy na pożywnych sandwichach. Oczywiście możliwości wyposażenia automatów sprzedających jest o wiele więcej, a oferta produktowa może być elastycznie dopasowywana do potrzeb pracowników i klientów firmy oraz do specyfiki prowadzonego biznesu.

Dlaczego warto zamontować automat sprzedający w firmie?

kawa-3Automaty sprzedające to ogromne udogodnienie zarówno dla pracowników, jak i klientów oraz interesantów. Maszyny te stanowią nieocenioną pomoc zwłaszcza w obiektach, w których próżno szukać zwykłego sklepu lub innego punktu z napojami i przekąskami, a także wszędzie tam, gdzie polityka firmy nie pozwala opuszczać terenu pracy pracownikom.

Poprawa zadowolenia pracowników

Zdecydowanie bardziej komfortowym i szybszym sposobem na zaopatrzenie głodnych oraz spragnionych pracowników lub klientów jest zamontowanie automatu sprzedającego w strategicznych węzłach komunikacyjnych w firmie – np. w holu czy na poszczególnych piętrach biurowca.

Polecamy również artykuł: Jak poprawić produktywność w pracy?

Automaty mogą okazać się prawdziwym wybawieniem dla zapominalskich pracowników, którzy nie przynieśli ze sobą posiłku lub napoju na przerwę. Maszyny vendingowe sprzyjają także poprawie wydajności i atmosfery w pracy, zapewniając chwilę relaksu oraz możliwość wybrania napoju lub przekąski spośród szerokiej gamy dostępnych produktów.

Lepsza wydajność pracy

Montaż automatu pozwoli znacząco zredukować czas związany z zakupami w okolicznych sklepach, tym samym zwiększając wydajność pracy i marginalizując przedłużanie przerw pracowniczych. Łatwy dostęp do automatu zmniejszy również stres związany z koniecznością organizowania wycieczek do sklepu i pozwoli pracownikom w pełni odpocząć podczas przerwy, co pozytywnie wpłynie na ich późniejszą efektywność w trakcie pracy.

Stworzenie komfortowych warunków dla klientów i interesantów

Z automatów vendingowych korzystać mogą nie tylko pracownicy, ale również klienci i interesanci. Dzięki temu stwarza się im o wiele bardziej komfortowe środowisko, które umila czas oczekiwania na ofertę czy kontakt z pracownikiem, a tym samym zatrzymuje ich na dłużej w firmie.

Obecność automatów z przekąskami i napojami jest szczególnie pożądana m.in. w wielkopowierzchniowych marketach i punktach handlowych, w salonach samochodowych, ubezpieczalniach czy w salonach ze sprzętem RTV i AGD.

Warto również rozważyć zakup automatu vendingowego w biurach i powierzchniach firmowych, do których klienci często przychodzą z dziećmi. Udostępnienie możliwości spożycia posiłku lub wypicia napoju znacząco zwiększa szanse na zrealizowanie sprzedaży i na wynegocjowanie z klientem bardziej atrakcyjnych warunków współpracy.

Możliwość dywersyfikacji zarobku

Automaty sprzedające stwarzają także możliwość dodatkowego zarobku firmie umieszczającej je w swoich biurach, halach czy innych powierzchniach należących do przedsiębiorstwa. Niemniej sposób zarobkowania i wysokość wynagrodzenia zależą od charakteru podjętej współpracy z firmą vendingową.

Automat sprzedający w firmie - warto mieć go w swoim biurze

kawa-2Automaty vendingowe to doskonały sposób na poprawę komfortu, zadowolenia i wydajności pracowników, a także stworzenie z biura przestrzeni przyjaznej klientom oraz ich dzieciom. Zapewnienie możliwości sprawnego zakupu napojów i posiłków pozwoli zatrzymać klientów na dłużej, co bezpośrednio przedłoży się na wyniki sprzedażowe.

Na opłacalność montażu automatów vendingowych wpływa także możliwość czerpania z nich dodatkowego zarobku przy współpracy z firmą vendingową.