Czym są automaty sprzedające?

Automaty sprzedające – zwane również automatami vendingowymi – to samoobsługowe maszyny wyposażane w najróżniejsze kategorie produktów – od napojów, przez przekąski i słodycze, skończywszy na pożywnych sandwichach. Oczywiście możliwości wyposażenia automatów sprzedających jest o wiele więcej, a oferta produktowa może być elastycznie dopasowywana do potrzeb pracowników i klientów firmy oraz do specyfiki prowadzonego biznesu.

Dlaczego warto zamontować automat sprzedający w firmie?

kawa-3Automaty sprzedające to ogromne udogodnienie zarówno dla pracowników, jak i klientów oraz interesantów. Maszyny te stanowią nieocenioną pomoc zwłaszcza w obiektach, w których próżno szukać zwykłego sklepu lub innego punktu z napojami i przekąskami, a także wszędzie tam, gdzie polityka firmy nie pozwala opuszczać terenu pracy pracownikom.

Poprawa zadowolenia pracowników

Zdecydowanie bardziej komfortowym i szybszym sposobem na zaopatrzenie głodnych oraz spragnionych pracowników lub klientów jest zamontowanie automatu sprzedającego w strategicznych węzłach komunikacyjnych w firmie – np. w holu czy na poszczególnych piętrach biurowca.

Automaty mogą okazać się prawdziwym wybawieniem dla zapominalskich pracowników, którzy nie przynieśli ze sobą posiłku lub napoju na przerwę. Maszyny vendingowe sprzyjają także poprawie wydajności i atmosfery w pracy, zapewniając chwilę relaksu oraz możliwość wybrania napoju lub przekąski spośród szerokiej gamy dostępnych produktów.

Lepsza wydajność pracy

Montaż automatu pozwoli znacząco zredukować czas związany z zakupami w okolicznych sklepach, tym samym zwiększając wydajność pracy i marginalizując przedłużanie przerw pracowniczych. Łatwy dostęp do automatu zmniejszy również stres związany z koniecznością organizowania wycieczek do sklepu i pozwoli pracownikom w pełni odpocząć podczas przerwy, co pozytywnie wpłynie na ich późniejszą efektywność w trakcie pracy.

Stworzenie komfortowych warunków dla klientów i interesantów

Z automatów vendingowych korzystać mogą nie tylko pracownicy, ale również klienci i interesanci. Dzięki temu stwarza się im o wiele bardziej komfortowe środowisko, które umila czas oczekiwania na ofertę czy kontakt z pracownikiem, a tym samym zatrzymuje ich na dłużej w firmie.

Obecność automatów z przekąskami i napojami jest szczególnie pożądana m.in. w wielkopowierzchniowych marketach i punktach handlowych, w salonach samochodowych, ubezpieczalniach czy w salonach ze sprzętem RTV i AGD.

Warto również rozważyć zakup automatu vendingowego w biurach i powierzchniach firmowych, do których klienci często przychodzą z dziećmi. Udostępnienie możliwości spożycia posiłku lub wypicia napoju znacząco zwiększa szanse na zrealizowanie sprzedaży i na wynegocjowanie z klientem bardziej atrakcyjnych warunków współpracy.

Możliwość dywersyfikacji zarobku

Automaty sprzedające stwarzają także możliwość dodatkowego zarobku firmie umieszczającej je w swoich biurach, halach czy innych powierzchniach należących do przedsiębiorstwa. Niemniej sposób zarobkowania i wysokość wynagrodzenia zależą od charakteru podjętej współpracy z firmą vendingową.

Automat sprzedający w firmie - warto mieć go w swoim biurze

kawa-2Automaty vendingowe to doskonały sposób na poprawę komfortu, zadowolenia i wydajności pracowników, a także stworzenie z biura przestrzeni przyjaznej klientom oraz ich dzieciom. Zapewnienie możliwości sprawnego zakupu napojów i posiłków pozwoli zatrzymać klientów na dłużej, co bezpośrednio przedłoży się na wyniki sprzedażowe.

Na opłacalność montażu automatów vendingowych wpływa także możliwość czerpania z nich dodatkowego zarobku przy współpracy z firmą vendingową.