Dlatego też zarówno w interesie pracodawcy, jak i pracownika leży dobra atmosfera oraz produktywne wykorzystanie czasu pracowników. Zainwestowanie w komfort personelu pracowniczego to inwestycja, która zwróci się z nawiązką. W artykule prezentujemy 4 kluczowe czynniki, które pozwolą poprawić produktywność i komfort pracy.

Nawodnienie, czyli dostęp do dobrej jakości wody

Pracownicy mający dostęp do wody i regularnie ją spożywający są zdecydowanie bardziej efektywni w pracy. Co więcej, regularne nawadnianie organizmu sprzyja lepszej koncentracji, dobremu samopoczuciu, sprawniejszej kondycji fizycznej, a także zwiększonej wydajności. Istotne jest to, że zapewnienie dostępu do dobrej jakości wody nie stanowi dużego wydatku dla pracodawcy.

Możliwe jest to dzięki filtrom lub małym stacjom uzdatniania, a także dzięki maszynom vendingowym. Zapewnienie dostępu pracownikom do wody stanowi obecnie czynnik coraz częściej brany pod uwagę przez kierowników oraz menadżerów, którzy chcą wpłynąć na wydajność i produktywność w miejscu pracy.

Stworzenie strefy odpoczynku

Stworzenie odpowiedniego miejsca, w którym pracownicy mogą odpocząć i zrelaksować się podczas przerw ma kluczowe znaczenie dla ich regeneracji, a tym samym poprawy efektywności w pracy. Miejsce do spędzania przerw to niezwykle istotny element aranżacji firmowej przestrzeni – nawet gdy firma nie dysponuje odpowiednio dużą ilością miejsca. 

Wspólna strefa odpoczynku wpływa pozytywnie na integrację personelu i pozwala skutecznie nabrać sił do dalszej owocnej pracy. Udostępnienie odpowiednio komfortowej strefy jest szczególnie ważne również do zachowania odpowiedniego przepływu informacji oraz relacji między pracownikami z poszczególnych działów.

Muzyka łagodząca obyczaje

Skutecznym, prostym i niezwykle tanim sposobem na poprawienie produktywności w miejscu pracy jest stworzenie odpowiedniej atmosfery dzięki starannie dobranej muzyce.

W tym celu doskonale sprawdzi się zarówno radio, jak i opracowana wspólnie przez pracowników playlista. Muzyka wprowadza luźniejszą atmosferę, staje się tematem do rozmów zacieśniających relacje między pracownikami, a także minimalizuje stres i napięcie.

Dostęp do różnego rodzaju napojów i przekąsek

Zapewnienie pracownikom łatwego dostępu do różnorodnych przekąsek i napojów znacząco wpływa na poprawę samopoczucia podczas przerw. Dzięki automatom vendingowym pracownicy mogą uzyskać szybki dostęp do całej gamy różnych napojów – zarówno słodkich napojów i soków, jak i zdrowej wody. Dzięki różnorodnym słodyczom i przekąskom umilą sobie czas podczas przerwy, jeszcze efektywniej odpoczywając i mobilizując się do pracy. Możliwość umieszczenia w automatach sprzedających pożywnych sandwichów oraz innych zdrowych przekąsek i posiłków będzie korzystnym rozwiązaniem dla osób, które zapomniały przynieść ze sobą z domu drugiego śniadania.

Polecamy również artykuł: 5 Interesujących faktów na temat kawy

Bogata oferta automatów vendingowych pozwala im z łatwością dopasować asortyment produktów do gustów i potrzeb pracowników oraz do specyfiki miejsca pracy. Otoczenie automatów sprzedających pozwala również stworzyć przestrzeń zacieśniania relacji i dialogu.

Jedną z kluczowych zalet automatów vendingowych z napojami i przekąskami jest również to, że ich montaż pozwala niewielkim nakładem środków stworzyć strefę odpoczynku dla pracowników.

Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie przy ograniczonej przestrzeni na aranżację pomieszczenia socjalnego. Wystarczy zamontować jeden lub kilka automatów sprzedających oraz umieścić w ich otoczeniu krzesła albo ławy, by możliwie tanio i prosto zapewnić pracownikom miejsce relaksu i odpoczynku.