Wybór automatów sprzedających ze zdrowymi i pożywnymi produktami może zapewnić wiele korzyści zarówno uczniom, jak i kadrze nauczycielskiej. Poniżej prezentujemy zalety montażu automatów sprzedających w szkołach.

Niski koszt inwestycji i produktów

Automaty pozwalają na zakup przekąsek w bardzo atrakcyjnych cenach, stając się punktem sprzedaży o dużej dostępności dla wszystkich uczniów. Co więcej, montaż automatów pozwala znacząco ograniczyć koszty inwestycji związane z udostępnieniem w placówce szkolnej możliwości zakupu przekąsek, napojów i posiłków. Postawienie automatu w szkole będzie o wiele tańszym i prostszym rozwiązaniem od inwestycji w sklepik szkolny.

Brak drugiego śniadania? Z automatem to nie problem!

szkola2Często zdarza się, że uczniowie zapominają z domu drugiego śniadania. Jeżeli w szkole nie ma sklepiku lub placówka nie udostępnia innej możliwości zakupu pożywnych i zdrowych przekąsek, dzieci skazane są na kilkugodzinne przebywanie w szkole z burczącym brzuchem.

Automaty sprzedające z odpowiednio dobraną ofertą produktową mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem i wybawieniem dla wszystkich zapominalskich uczniów.

Idealne miejsce spotkań

Ze względu na możliwość zakupu najróżniejszych produktów, automaty sprzedażowe stają się naturalnym miejscem spotkań w szkole. Pozwala to ograniczyć ryzyko nieautoryzowanego opuszczania przez dzieci terenu szkoły, a także sprzyja ich socjalizacji oraz zacieśnianiu więzi.

Z automatów sprzedających z powodzeniem może korzystać także kadra nauczycielska i pozostały personel szkoły, jak i rodzice oczekujący na dzieci podczas zajęć dodatkowych lub w trakcie zebrań.

Zwykle w tym czasie sklepiki szkolne pozostają zamknięte, także jedyną opcją na zakup napoju lub przekąski pozostają automaty sprzedające. Jeśli szkoła wynajmuje wieczorami salę gimnastyczną, automat również okaże się przydatny i zapewni placówce dodatkową możliwość zarobku.

Polecamy również artykuł: Zdrowa przekąska w pracy

Lepsze podejście do korzystania z automatów sprzedających

Największą obawą związaną z użytkowaniem automatów sprzedających w szkołach jest łatwy dostęp do słodyczy, słodkich napojów oraz innych niezdrowych przekąsek. Łatwo jednak wyeliminować to ryzyko poprzez odpowiednie dopracowanie zakresu oferty produktowej. 

Co więcej, produkty umieszczone w automatach mogą być dopasowane do różnych grup wiekowych uczniów.

Dzięki takiemu podejściu możliwe jest wypracowanie w dzieciach świadomości dotyczącej spożywania niezdrowych przekąsek i napojów, a także zadbanie o ich żywieniowe nawyki.

Bezpieczeństwo związane z użytkowaniem automatu

Wiele zagrożeń związanych z użytkowaniem automatów sprzedających w szkołach związanych wynika z nieodpowiedniego ustawienia maszyny. Wśród najpowszechniej występujących ryzykownych sytuacji wymienić należy przechylanie maszyny przez dzieci, odpinanie maszyny od prądu, a także wkładanie rąk do otworów, z których wypadają produkty.

Aby ograniczyć takie zachowania, należy stabilnie postawić maszynę – najlepiej w miejscu widocznym przez personel lub w monitorowanej strefie. Ograniczy to ryzyko nieodpowiednich zachowań u młodzieży oraz zapewni bezpieczne eksploatowanie automatu.

Aby uniknąć wszelkich kłopotów z obsługą i serwisowaniem automatu sprzedającego, należy powierzyć te zadania profesjonalnej firmie vendingowej.

Słowem podsumowania – automaty to bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie

Automaty sprzedające to świetne rozwiązanie dla szkół, które chcą zapewnić uczniom i personelowi możliwość atrakcyjnego cenowo zakupu zdrowych przekąsek i napojów bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów inwestycji w sklepi szkolny.

Automaty sprzedające działają 24 godziny na dobę, dzięki czemu szkoła nie ogranicza możliwości zakupu przekąsek do godzin otwarcia sklepiku szkolnego, co jest szczególnie istotne w przypadku zajęć pozalekcyjnych, zebrań czy wieczorowego wypożyczania sali gimnastycznej.

Nie należy także martwić się o bezpieczeństwo automatów – wystarczy zamontować je w miejscu widocznym dla personelu lub w strefie monitorowanej, aby zmarginalizować ryzyko nieszczęśliwych wypadków i potencjalną możliwość uszkodzenia automatu.