Automaty vendingowe to duże udogodnienie w miejscu pracy. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy mogą czerpać z nich wiele korzyści.

Co wziąć pod uwagę przed wstawieniem automatu we firmie?

Jednym z najważniejszych elementów jest decyzja o miejscu postawienia automatu. Należy pamiętać, iż w czasie przerw najbliższe otoczenie automatu może być ruchliwe.

Warto uwzględnić również potrzeby pracowników w kontekście asortymentu produktów dostępnych w maszynie. Istotnym jest również sposób płatności – automat może przyjmować gotówkę, obsługiwać karty płatnicze lub pracownicze. 

W niektórych przypadkach, dobrym rozwiązaniem jest rozmowa z pracownikami lub stworzenie ankiety zawierającej pytania na temat preferencji co do produktów, które miałyby być sprzedawane w automacie.

W jakich firmach sprawdzą się automaty vendingowe?

Automaty sprzedające sprawdzą się właściwie w każdej firmie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dużych jak i małych firm.

Wygoda i dopasowanie oferty do potrzeb pracowników

Automaty sprzedające są zazwyczaj bardzo mile widziane wśród pracowników. To rozwiązanie bardzo wygodne z punktu widzenia obu stron.

Choć takie maszyny kojarzą się często jedynie ze słodkimi przekąskami, oferowany przez nie asortyment może być znacznie szerszy. Asortyment maszyn vendingowych to coraz częściej również zdrowe przekąski, które dostarczają energii do pracy.

Automat sprzedający to również rozwiązanie bardzo wygodne też dla pracodawców. Większa wygoda w miejscu pracy to rówież większa efektywność pracowników.

Niskie koszty i elastyczność

Koszt zakupu zdrowej przekąski w automacie jest znacznie niższy niż w przypadku punktów gastronomicznych. Co ważne, w tym przypadku niska cena produktów nie idzie w parze z ich niską jakością.

Automat ze zdrową żywnością we firmie to doskonała alternatywa dla mało wartościowych fast food'ów, po które często sięga się w przerwie od pracy. Zorganizowanie miejsca odpoczynku gdzie znaleźć może się nawet kilka automatów sprzedających, to również znacznie niższe koszty w porównaniu do organizacji stołówki zakładowej. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy pracownik ma szansę sięgnąć po przekąskę dokładnie wtedy, kiedy ma na to ochotę.  Nieprzerwany dostęp do produktów to ogromny atut w miejscach gdzie praca odbywa się w systemie zmianowym.

Automat do poczekalni

Automat sprzedający świetnie sprawdza się również w każdego rodzaju poczekalni. Dostęp do określonej gamy produktów może znacząco wpływać na czas oczekiwania.

Łatwość obsługi

Obsługa automatu vendingowego jest bardzo intuicyjna i zajmuje dosłownie kilka sekund.

Wynajem automatu sprzedającego do firmy ma wiele zalet zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Dzięki temu rozwiązaniu członkowie zespołu zyskają więcej czasu podczas przerw, a miejsce pracy stanie się wygodniejsze.