Zalety maszyn vendingowych

Automaty można spotkać wszędzie tam, gdzie często pojawiają się ludzie. To spore korzyści dla przedsiębiorców oraz dla konsumentów.

Ich zdecydowaną zaletą jest wygoda i dogodna lokalizacja. To ułatwia z kolei swobodne zakupy na ulicy, w centrach handlowych czy na stacji. Automaty obecnie oferują różnorodny asortyment, dlatego każdy z pewnością znajdzie dla siebie pyszny i smaczny posiłek. Z racji iż maszyna działa 24h dostępność produktów jest nieograniczona, bez względu na porę dnia. Obecnie jakość serwowanych produktów jest najwyższej jakości, a doskonałe produkty zaspokoją wymagające podniebienia konsumentów.

Co prawda automaty nie są obsługiwane przez personel, jednak serwisanci dbają o systematyczne uzupełnianie produktów oraz utrzymanie maszyny w należytej czystości. 

Automaty vendingowe jako urozmaicenie biznesu

biznes-1Firmy vendingowe oferują doskonałe rozwiązania dla firm i przedsiębiorstw. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość uzupełnienia maszyny dowolnymi produktami, które cieszą się popularnością wśród pracowników.

Podczas chwili przerwy można skorzystać z licznych przekąsek, kanapek, zdrowych posiłków i napojów według uznania. Zwiększa to zadowolenie pracowników, a pracodawca wykazuje się troską o komfort zespołu. Decydując się na urozmaicenie biznesu poprzez maszyny vendingowe pracodawca otrzymuje również pełen pakiet serwisowy oraz ewentualne naprawy, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów.

Warto zauważyć, iż automaty sprzedające coraz częściej pojawiają się jako udogodnienie w takich miejscach jak siłownie, centra fitnes, centra handlowe i rizrywki, a także hotele.

Automaty vendingowe w Polsce - co można w nich kupić?

W naszym kraju maszyny vendingowe dorównują już standardom światowym. Mimo iż sama technologia dotarła do naszego kraju dawno temu, oferta produktów była przez długi czas stosunkowo ograniczona. Do dziś w większości spotyka się automaty, które serwują głównie przekąski i napoje. W miarę rozwoju i zapotrzebowania użytkowników na zdrowe jedzenie i inne produkty, pojawiły się maszyny bardziej zaawansowane o bogatym asortymencie, również spoza gastronomii. Najczęściej można spotkać automaty:

 • sprzedające przekąski (batony, chipsy, słodycze)
 • oferujące kanapki, lody, pizzę
 • sprzedające kawę, herbatę, soki, puszki z napojami, dozowniki do wody
 • oferujące mleko tzw. mlekomaty
 • zapewniające produkty pierwszej potrzeby jak prezerwatywy, artykuły higieniczne, mydełka, artykuły sanitarne
 • sprzedające zabawki, gadżety, znicze, ładowarki do telefonów, rozmieniarki, foto

Vending na świecie - w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowania klientów

szampan-1

W krajach, gdzie konsumpcja jest na znacznie wyższym poziomie spotyka się automaty, które oferują szeroką gamę produktów. Zapotrzebowanie na różnorodność wzrosło, dlatego producenci systematycznie urozmaicają asortyment. Oto rozwiązania dostępne poza naszymi granicami:

 • W Niemczech dużym zainteresowaniem cieszą się automaty serwujące świeże jedzenie. Tzw. regiomats oferują dostęp do wysokiej jakości posiłków, począwszy od mięsa, jaj, warzyw, serów oraz doskonałych przetworów. Co więcej automaty takie często służą do rozpowszechniania regionalnych przetworów, a sprzedaż jest dostępna również w niedzielę i święta.
 • We Francji można spotkać automaty vendingowe do sprzedaży jednego ze znanych produktów - musztardy.
 • Vagabond Wines w Londynie poprzez kartę przedpłacową umożliwia zakup wina.
 • Stone Ridge w stanie Nowy Jork oferuje świeże mięso 24 godziny na dobę.
 • Na japońskich ulicach dostępny jest chleb w puszce, którego cena oscyluje wokół 4 dolarów oraz gotowane na twardo jajka.
 • Świeże banany w metrze można zakupić poprzez automat w Korei Południowej.
 • Na terenach Holandii dostępne są maszyny, które udostępniają świeży chleb.
 • W całej Europie funkcjonują automaty, serwujące świeże mleko niepasteryzowane

Dużym zainteresowaniem na całym świecie cieszą się posiłki vegańskie, automaty z kawiorem, lodami, szampanem, babeczkami i burgerami.

Obecnie automaty vendingowe oferują produkty często zaskakujące. Podążając za potrzebami konsumentów oferujemy maszyny sprzedające szeroki i różnorodny asortyment. Dostarczamy produkty najwyższej jakości, a nasze automaty doskonale sprawdzą się w miejscach publicznych oraz w zakładach pracy. Zapoznaj się z pełna ofertą i wybierz maszyny vendingowe dla swojego biznesu.